Se zázvorovým čajíkem...

17. března 2018 v 22:12 | Pája |  Prostě ze života
Prostě si jen tak sedím. Se zázvorovým čajem. Kolem sebe mám haldu sešitů a papírů a všech povinností. Ale momentálně mě to nijak netíží. Jen tak sedím. S drdolem na hlavě, milovanou košilí, která je u nás po generace, a s úsměvem na tváři. Sice v hlavě jsem trochu nervózní ze školy, ale snažím se na to nemyslet.

Konečně, panebože jo, mě začalo opět bavit číst. Což mi zase připomíná, že musím brzy začít pracovat na rozboru, ale knížka, kterou jsem si vybrala (Vražda v Orient-Expresu-A. Christie), mě velmi baví. Chytala jsem už z toho celkem nervy, že mě žádný děj neumí upoutat.

Víte, já ten hrnek naprosto zbožňuju. Klasický od babičky. Půllitrový se slunečnicí na každé straně. A ten zázvorový čaj mě tak příjemně uklidňuje a navozuje pohodu. Piju ho teď dost často, léčí mi tělo i duši...

Dlouho nevyšel článek, já to vím, uvědomuju si to a omlouvám se všem čekajícím. Snažila jsem se psát, ale nešlo mi to. Prostě jsem (naštěstí jen dočasně) přišla o tu psací náladu. Někdy mám prostě takové období, kdy bych psala pořád, jindy zas týdny a týdny nic. Nicméně něco se mi sepsat povedlo.

Ve středu jsem s rodiči objevovala krásy Brna. A ve čtvrtek jsem se po dlouhé době viděla s nejlepším kamarádem. Tak tady máte povídání, které se mi podařilo vytvořit.

Středa
Přemýšleli jsme, kam pojedeme na výlet a já tak střelila Brno. A za chvíli byly koupeny jízdenky! Miluju vlaky, strašně ráda v nich jezdím, ale jelikož to nebývá často, je to pro mě vždycky zážitek:-). Cesta utekla velmi rychle. Měla jsem hrozně dobrou náladu a nakazila jsem jí i rodiče. Cha cha:D. Ve Vyškově jsme přestoupili na náhradní autobus a po půl hodině dojeli do centra Brna.
Upřímně, ani jeden z nás to moc nevychytal s oblečením. A to jsem měla zimní bundu!
Dlouho jsme zkoumali, do které restaurace zavítáme. Nakonec jsme se podle poutavého názvu odchýlili ke Třem čertům. Do Brna jsem jela s úmyslem vyzkoušet nové věci a panečku, to se povedlo! Objednala jsem si Luciferovy vidle- to zní tak dobře, že? Místo nivy jsem požádala o Čertovskou majonézu. Servírka se blížila k našemu stolu s obřím talířem. "A, to není pro mě" pomyslela jsem si. Polovinu restaurace talíř uchvátil. A mě jakbysmet. A poté, co mi ho postavila na stůl, jsem se začala smát. No tak to nene, to nemůžu být pravda:D. Naši se taky velmi bavili. Cítila jsem pohledy těch lidí, kteří nejspíš obdivovali toho člověka, který to sní. Takže asi mě! Chacha, jasně Pavli. Nicméně jsem dala našim ochutnat a nikoho jistě nepřekvapí, že jsem neměla žádný problém to sníst:D. Bylo to delikatesní!A jelikož já jsem jedlík první kategorie, pak přišel na řadu Trdelník. Ne že by to byla specialita Brna, ale já ho u nás nikdy neměla, tak jsem se rozhodla ho vyzkoušet. Samozřejmě s pořádnou dávkou lentilek a nutelly! V této chvíli jsem již byla v ráji.

Abych to všechno nějak strávila, chodili jsme okolo památek, po náměstí, navštívili jsme Špilberk, Petrov a jelikož už nám tak nějak "vyhládlo"(spíš jsme měli opět na něco chuť:D), hledali jsme nějakou pěknou kavárnu nebo cukrárnu. Nejlépe obojí dohromady. A úspěšně jsme objevili vcelku zastrčenou kavárničku, která byla naprosto nádherná. Interiér byl malý a útulný. Stěny byly polepeny novinami. Milá obsluha, prostředí, místo, prostě všechno, co by správná kavárna měla mít. Jen podotknu, že jsem se celý výlet nepřipojovala na internet, chtěla jsem si všechno řádně užít a povedlo se;-).
Brusinková limonáda skvěle ladila s vychváleným (oprávněně) čokoládovým dortíkem. Nejdřív jsem si pomyslela, proč je ho sakra tak málo, ale věřte mi, že i JÁ! jsem měla krapet problém ho dojíst. Samozřejmě jsem tento problém hravě zvládla:).


Domů jsme přijeli po osmé hodině. Brno jsem si zamilovala! Ale přece jen byl dobrý pocit být zase doma. Děkuji mami a tati, miluju vás!

Taky vám přijde ta fotka taková umělecká?:D rozmazaná nerozmazaná...


Čtvrtek
Neprobudila jsem se s dobrou náladou. Nic se mi nedařilo, svůj obličej jsem chtěla zachránit maskou, výsledek byl spíš opačný, vlasy nevypadaly v žádném se záchranných účesů dobře a čas jsem taky nestíhala. Bože, co to je zas za větu, že jsem nestíhala čas? Ach jo Pavli:D. A to jsem se odpoledne měla vidět s nejlepším kamarádem. Ale jako vždy mi kamarád zvedl náladu a to pořádně. Prošli jsme si plno obchodů (ono ho to baví, abyste si nemysleli, že jsem ho do toho nutila:D), on si koupil smoothie ve Fruitisimu a já shake v BurgerKingu a povídali jsme si. O lyžáku a tak. My se tak dlouho neviděli! Nakonec jsem si i s jeho pomocí ulovila jednu košili, do níž jsem se hned zamilovala. A to, že mi ji všichni chválí, je jen bonus navíc. Je taková námořnická a na pravé straně má vkusně našité květinky. Na jaro jak vyšitá! Kamarád mě doprovodil na tramvaj a byl té lásky, že jel se mnou, i když nemusel. Zašel se mnou pro květinku, kterou jsem koupila pro maminku, počkal a vysmál se mi na poště a až domů mi dělal společnost. Slunce krásně svítilo,"občanský soumrak" jak řekl a já byla šťastná. Během dne jsem si rozpustila svůj nepěkný drdol a vlasy se mi samy zkroutily do vln.
Prostě všechno bylo tak, jak mělo být.

Tak co, dobrý? Dalo se to číst, ne? Tenhle styl psaní, kdy píšu, jako bych si s vámi povídala, mě hrozně baví! Jste na tom stejně?
Tak, já pomalu dopíjím svůj čajík a jdu se vrhnout na čtení.
Krásný večer♥
Pája

Téma týdne: Život ve vzpomínkách.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 17. března 2018 v 23:11 | Reagovat

V Brně se mi taky moc líbilo, byly jsme tam s kolegyní na školení. Taky jsme se spokojeně všude nacpaly. Líbilo se mi bistro Babinský na Špilberku.

2 Pája Pája | Web | 18. března 2018 v 11:00 | Reagovat

[1]: Jo! Kolem něho jsme šli:). To jsem ráda:)!

3 Linda Linda | 19. března 2018 v 10:11 | Reagovat

Ahoj Pavčo, máš dar od Boha nebo co to je - naprosto přirozeně vyprávět. Dobře se to čte a ty fotky také - super ! Tak ať tě cestování stále baví a ta dobrá nálada hlavně z těch nákupů s kamrádem ? ať ti vydrží hodně dlouho!

Ahoj, Lili :-)

4 Pája Pája | Web | 19. března 2018 v 13:49 | Reagovat

[3]: Ani nevíš, jak moc jsi mě potěšila!
Děkuju moc!:))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.