Změnila jsem se?

26. listopadu 2017 v 21:47
Nazdárek!
Ano vím a omlouvám se za svou neaktivitu. Výmluvy nikoho nezajímají, prostě upřímně, nevěděla jsem o čem psát. Poslední dny mě to už dost trápilo. Při učení na test z češtiny mi to tak nějak došlo. Když si spojím všechno, co se tak okolo mě a se mnou děje, vlastně se z toho potřebuju vypsat. A to hodně. Popravdě nevím kde začít. Myšlenky v mojí hlavě lítají a já si nejsem jistá, jestli to všechno, co napíšu, bude dávat smysl.


Myslím, že takových pár měsíců jsem tak trochu jiná. Ale taky pořád stejná. Víte, těžko se to vysvětluje. Hodně lidí mi teď říká, že jsem se změnila, že jsem se zkazila a podobně. Co si o tom mám myslet? Člověk asi moc nepozná, když se změní. Spíše to vnímá okolí. Ale trochu to cítím. Přemýšlím jinak než dříve. Více se směju. Jsem více drzá. Jsem víc v pohodě. Více přemýšlím. A to všechno jde zřejmě vidět. Protože ti lidé respektive mí spolužáci a kamarádi to vidí. Taky od doby, kdy jsem si založila Facebook a Instagram vidím více možností, které přede mnou zůstávaly zavřené. Sleduju lidi, kteří jsou pro mě inspirací a to jak ve stylu oblékání, cestování tak i životních názorech. Například taková Anie Songe, která teď vyhrála Blogerku roku v kategorii LIFE. Už ani nevím, jak jsem se k ní dostala, ale co vím, že je mi neskutečně sympatická. Nesleduju jí tak dlouho, abych mohla posoudit, jestli všechno, co dělá, se shoduje s mými názory. Ovšem pravdou je, že přes sociální sítě nejde člověka poznat úplně, takže jaká doopravdy je asi nepoznám, pokud se s ní nesetkám osobně. Každý většinou na internetu ukazuje jen své pozitivní stránky. O Anie se zmiňuju kvůli dvěma důvodům. Za prvé: velmi se mi líbí její přístup k životu, způsob života, způsob psaní a tvoření a za druhé: přirozenost, upřímnost a lehce naivní povaha, kterou oplývá stejně jako já. Určitě bych vám doporučila její blog a Instagram, které velmi ráda sleduji a rozhodně také pomohly ve změnách mého myšlení a celého já.

Samozřejmě se taky měním kvůli dospívání. Moje názory můžou nabírat jiný směr, protože poznávám více věcí, lidí a jiných názorů a podle toho si tvořím ty své. Nejsem člověk, který by miloval změny. Ale myslím, že v tomhle "já" se cítím mnohem lépe a spokojeněji. Už je to docela trapné, jak o tom ve skoro každém článku mluvím, ale je to pravda takže musím:). Mí přátelé jsou pro mě obrovskou podporou a inspirací. Kdyby jich nebylo, vím úplně jistě, že bych nebyla tam, kde jsem teď. Stejně jako rodina, k níž cítím, že mám teď mnohem blíž než dřív.
Jednou jsem byla podrážděná, unavená ze všeho a potřebovala pořádně politovat. Ovšem babička se schopností mě kdykoliv podpořit mě spíš místo litování přivedla na myšlenku, že za valnou většinu svého stresu si můžu sama. No prostě a jednoduše mě nakopla. A následně jsem zjistila, že jsem to potřebovala mnohem víc než politovat. Hold, je prostě třeba si přestat stěžovat a začít první u sebe. Vždycky je možnost zlepšení.

Díky všem těmto lidem se více usmívám. Někdy jdu po ulici a začnu se usmívat jen tak. Prostě mám radost. Nejlepší kamarád, kterému bych měla věnovat celý článek, protože náš vztah je dost zvláštní až neuvěřitelný, mi říká, že vždycky zlepším náladu. Miluju kouzla, ale jako malá jsem byla smutná, že je neumím. Teď zjišťuji, že jsem se mýlila. Já umím kouzlit. Umím vykouzlit něco, co je k nazaplacení. Co v poslední době v upřímné podobě vídáme tak málo. Nefalšovaný, žádným trikem nepodložený, čistě jen upřímný a kouzelný úsměv. A víte, proč mám svojí nejlepší kamarádku pojmenovanou na snapchatu Nejlepší Kouzelnice Snapeová? Nejen že je posedle zamilovaná do Snapea, ale obzvlášť proto, že je jedna z mála osob, která mi vždycky umí zlepšit den svou veselou a kreativní povahou. Na své tváři kouzlí úsměv často a ani si neuvědomuje, že toto kouzlo působí i na mě. Pokud umíte někoho rozesmát, umíte kouzlit. Tak pojďme! Kouzleme společně!

Pája
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ella Ella | Web | 26. listopadu 2017 v 22:21 | Reagovat

To je tak úžasně pozitivní článek :-D

2 Pája Pája | Web | 26. listopadu 2017 v 22:47 | Reagovat

[1]: Děkuju mooooc! :-)

3 Karin Karin | 27. listopadu 2017 v 18:37 | Reagovat

Pavlo, řekla bych, že jsi velmi inteligentní holka. Ten článek se ti skutečně povedl.

Karin :-)

4 Pája Pája | Web | 27. listopadu 2017 v 18:41 | Reagovat

[3]: Ani nevíš, jak jsi mě tímto komentářem potěšila! Děkuji mnohokrát! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.