Kde mám vzít zdravé sebevědomí?

11. července 2017 v 21:15 | Pája |  Pája motivuje...
Fakt netuším, kde se ve mně vzala taková odvaha psát tento článek, ale když jsem viděla tak pozitivní ohlasy na Zdravé sebevědomí, řekla jsem si, že to zkusím.
Jak už jsem psala, dříve jsem zdravým sebevědomím příliš neoplývala. Proto se v dnešním článku budu věnovat nějakým radám a tipům, které jsem během života nasbírala a o kterých si myslím, že mi pomohly. Snad pomohou i vám:)! Tak jdeme na to!


Úsměv!:)
Ta nejdůležitější a nejjednodušší věc mi chyběla. Málo jsem se usmívala. Už nevím, čím to bylo, jestli osobními problémy či náladovostí nebo něčím jiným. To je ovšem nepodstatné. Shrnuto podtrženo-málo úsměvu=málo sebevědomí. Já myslím, že to všichni známe. Úsměv je zadarmo a ještě nikoho nezabil. Zlepší se nálada Tobě i Tvému okolí. A takhle hned stoupne Tvé sebevědomí!

Vlastní názory!
Když odsouhlasíte všechno, co kdo řekne, budete vypadat opravdu divně. Věřte mi, že takové lidi znám. Bez vlastního názoru proplouvají školními léty, aniž by si uvědomovali, o kolik přichází. Není vždycky dobré se vším souhlasit. Vy si o dané věci myslíte pravý opak? Tak proč to neřeknete? A když už jste stydlivý (taky se mi to stává, klid, nejste v tom sami), raději neříkejte nic. Ale v tom lepším a odvážnějším případě prostě dejte nějak slušně najevo, že máte jiný názor. Respektujte ostatní názory, ale nedovolte, abyste ztratili ten svůj.

Láska k sobě!
Málo lásky k sobě samém je častým spouštěčem depresí, negativity, v horším případě i sebepoškozování. Musíme se mít rádi takoví, jací jsme. Jelikož jsme od přírody na sebe nároční, nikdy to nebude ideální. Vždycky najdeme u sebe něco, co se dá zlepšit. Ale dám vám a především sobě jednu radu: Když něco můžeš a CHCEŠ změnit, udělej to. A když si řekneš, že se s tím žít dá a že to nepotřebuješ, mávni nad tím rukou a přestaň to řešit.
Příklad:
Mám tlustá stehna. Takže máš dvě možnosti, ale v obou se musíš dostat do stádia, kdy se budeš cítit sebevědomě.
1. Ano, vadí mi to, cítím se špatně, málo sebevědomá, začnu cvičit.
2. Ne, jsem taková, jaká jsem. Lidi by mě měli mít rádi, proto jaká jsem a ne kvůli stehnům. Nevadí mi to, neřeším.
Chápeš? Nejdůležitější je, aby ses TY cítil/a dobře. A na ty ostatní kašli.

Ale všeho moc škodí!
Jak už jsem říkala, je těžké najít hranici mezi nízkým a přehnaným. Myslíte, že převažuje u lídí nízké nebo vysoké sebevědomí? Ale co když lidé, kteří jsou málo sebevědomí se schovávají za "velké borce"? To je otázka. A odpovědět na ni není nic jednoduchého...

Nauč se ze sebe dělat srandu!
Noooo, tak tohle mi trvalo neskutečně dlouhou dobu. Opravdu. Pokud jste si mysleli, že to umí všichni, neznali jste mě. Brala jsem si všechno hrozně k srdci. A dneska? Dělám si ze sebe srandu. Ovšem tady dejte pozor, aby jste se nezesměšňovali. Udržte si důstojnost. Nebojte se zasmát nad svým trapným vtipem. Já si například dělám srandu ze svojí výšky. Zkuste to taky!

Nauč se chválit i kritizovat!
Když se vám něco povede, nebojte se pochválit. Pavli, jsi dobrá, že jsi dneska stihla tolik věcí!
Umějte si také říct, kde jste udělali chybu, aby se už neopakovala. Chybami se učíme. To jako myslíš vážně, Pavli? No, příště to už neříkej! Dneska jsi to podělala. Vyjde to příště.

Kdykoliv půjdete kolem zrcadla, usmějte se! Není to hned lepší pocit?:)

Přiznání svých chyb!
Tento bod souvisí s uměním se zkritizovat a pochválit. Uměním? Ano, protože asi víš stejně jako já, že je to nesmírně těžké. Ale nějak to dáme. Musíme si věřit!

Abych to shrnula...
Nejdůležitější je, aby ses TY cítil/a nejlépe. Pokud se Ti to tričko líbí, kup si ho. Lidem tak dáš najevo, co máš rád/a a kdo jsi. A co ty víš, třeba se lidem zalíbí. A i když ne, ty ho nos dál. Jsi sama/sám sebou a i když ti lidé to nepřiznají, ocení, že máš vlastní názory a styl. Poznají to a budou si Tě vážit.
Moc Ti držím palce, ať si udržíš své zdravé sebevědomí. A pokud jsi měl/a pocit, že ho nemáš, doufám, že Ti mé rady pomohly.

Za jakékoliv postřehy a názory jsem moc vděčná.
Užívejte prázdniny!!!!!!!
Mám vás ráda, Pája♥
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.