Zdravé sebevědomí

11. června 2017 v 22:16 | Pája |  Můj názor na...
V poslední době o tom hodně přemýšlím. Jedná se o hodně diskutované téma, tak proč ho nerozebrat i na mém blogu?


Zdravé sebevědomí je velmi důležité. Bavím se s hodně lidmi, kteří se mi často jeví jako egoisté. Oni mi však vytknou, že se jedná pouze o zdravé sebevědomí. Tak kde je ta hranice? Nedávno jsem psala v češtině úvahu na téma: Je těžké zůstat sám sebou? Úvahy mě neskutečně baví. Navíc je to hodně podobné tomu, když píšu článek. Takže jsem si to trochu promyslela a dala se do psaní. Už si přesně nepamatuji jednotlivé věty, ale myšlenky ano. Proč o tom teď mluvím? Protože je to velice úzce spojené s mým dnešním tématem.

Zdravé sebevědomí je nedílnou součástí našeho já. Řekla bych, že v dnešní době zachovat se ve zlatém středu se daří jen hrstce lidí. Především přibývá lidí s nízkým sebevědomím. Naopak nesmíme ani opomenout na lidi, kteří si o sobě myslí, že jsou nejlepší. To asi nebude zdravé sebevědomí, co?

Jak se cítíte vy? Hlasujte prosím v anketě. Sama vím, že je to velmi těžké. Uvědomit si, jací vlastně jsme. Nám se to popisuje dost těžce, proto je dobré se někdy zeptat svých blízkých, jak nás vnímají. Takhle máte možnost zjistit, jak vás vnímá okolí a udělat si lepší obrázek o sobě.
A kam bych zařadila sebe? Těžko říct. Jak se zpětně vracím do minulosti, uvědomuji si, že zdravé sebevědomí jsem rozhodně neměla. Ale postupem času, vlastním vývojem a chápáním věcí okolo, bych se troufla označit se za sebevědomou. Ovšem stále se spíše držím u hranice méně sebevědomá než přehnaně sebevědomá. K tomu optimálu mi nejspíš ještě něco chybí. Ale to asi bude vždycky.

Je hodně náročná a uspěchaná doba. Všude vidíme "dokonalost". O dokonalosti jsem se už zmiňovala, takže kdo by měl chuť, můj názor si může přečíst tady: DOKONALOST. Dívky na netu jsou bezchybné. Nenajdeme u nich gram navíc, pupínek na nose, špatně vytrhnuté obočí, rozmazanou rtěnku, pošpiněnou botu. Prostě nic. A my jak je vidíme, cítíme se ošklivé, tlusté, bez peněz, bez lásky. A naše zdravé sebevědomí je najednou pryč. DOST! Internet, časopisy, televize a tak dále v nás vyvolávají pocity méněcennosti. Tohle je neskutečně špatně! Vyrovnaný člověk nad tím mávne rukou. Ale kdo umí být tak nad věcí? Já tedy moc ne. Ale pojďme si společně uvědomit, že to jsou jenom fotky! Jenom fotky! JENOM FOTKY! Co my víme, kolik na tu jedinou fotku bylo použito aplikací. Chápete, co tím myslím? Ta forma dokonalosti je vpodstatě jen uměle vytvořená krása neboli ideál krásy.

Budu se opakovat, ale toho jak víme, nikdy není dost. Každý je jedinečný. Ty máš v sobě něco, co já ne. A takhle to má být. Svět by byl pekelně nudný, kdybychom byli všichni stejní (dokonalí).
Važ si sama/sám sebe. Nikdo jako TY na světě nebyl, není a nebude! Ať si klidně modelky pózují dál a ukazují nám, jak podle modelingovych agentur má vypadat krása. My už však víme, že tahle krása je jen a jen povrchní. Když nahodíš přirozený úsměv, hned se budeš cítit více sebevědomá. A to je skvělý úspěch! Nezapomeň, že v jednoduchosti je krása♥.
Měj hezký den a nezapomínej: S úsměvem!:)
Pokud vás články tohoto typu baví stejně jako mě, napište mi to prosím do komentářů, protože mám ještě spoustu nápadů:). Pája

Téma týdne: "Co když je to správně?"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jsi zdravě sebevědomá/ý?

Myslím, že ano. 66.7% (4)
Myslím, že ne. 33.3% (2)
Neumím to posoudit. 0% (0)

Komentáře

1 D D | Web | 11. června 2017 v 22:49 | Reagovat

Že bych měl někdy depresi z toho, že nevypadám jako model z časopisu, se mi ještě nestalo. Ale často to vidím právě u dívek, které jsou v tomhle směru asi vychovávané, nebo nevím odkud se v nich tohle myšlení bere. Nejednou jsem slyšel obvinění, že za to můžou chlapi, protože milují modelky, ale popravdě moc takových chlapů jsem osobně nepotkal. Ano, bylo tu pár idiotů, opravdových duševních mrzáků, kteří ty modelky vyžadovali, ale také měli každý týden jinou a většině byli pro smích, protože je považovala za nevyzrálé děti. Ale tak sto lidí, sto chutí. Osobně mám rád na holkách pořádný zadek, který se hezky zavlní, když ho poplácám. A tím nemyslím, že dotyčná musí mít metrák, ale třeba 160 cm a 80 kg je takový krásný ideál.
Nicméně jsem se už také setkal s dívkami, které o sobě neměli moc vysoké mínění, ale současně měli obrovské nároky na ostatní. "Pokud můj vyvolený nebude mít dva metry a kopici svalů, pak ho nechci." Nebo "Nesnesla bych aby byl kluk menší než já."

2 D D | Web | 11. června 2017 v 22:52 | Reagovat

Jinak z čeho mívám obvykle deprese já, je společnost obecně. To jak lidé přemýšlejí, hádají se kvůli nesmyslům, jsou nepoučitelní a nežijí v realitě. Každý má svůj "safe space" a pokud ho někdo naruší, je schopný se s ním klidně i soudit. Je mi smutno z lidí, kteří neznají historii a mávnou rukou nad politikou, že je to blbost a k volbám nepůjdou, protože jsou stejně všichni hajzlové a nic se nevyřeší. A také mi přijde docela strašlivé, že dnes každý slibuje a neplní a bere to jako normální. Že lidské slovo nemá žádnou váhu a vlastně se má počítat, že každý vám do očí lže.

3 GVKB GVKB | E-mail | Web | 12. června 2017 v 5:39 | Reagovat

Čistá politika a ekonomika
*
V současnosti je politika a ekonomika špinavá, následkem je deprese u; politiky, ekonomiky, podnikání, obchodu, školství, zdravotnictví, policie, byrokracie, dopravy, rodiny, psychiky, atd. příčinou zde jsou chyby, které se neopravují.

Evoluce je postavená na opravování chyb, pokud je zde chybný subjekt nebo objekt tak se musí opravit, nebo jej musíme nahradit, když to nejde už opravit nebo se oprava nevyplatí. Podívejme se na práci středoškoláků a vysokoškoláků, z hlediska amatérských chyb, které středoškoláci a vysokoškoláci dělají, díky tomu že jsou evolučně chybní.

Potřebujeme středoškoláky a vysokoškoláky co nechybují, je třeba u středoškoláků a vysokoškoláků zavést každoroční EU certifikace na to, jak umí bezchybně profesionálně myslet a bezchybně pracovat, ten kdo v certifikaci neuspěje, ten automaticky přijde o výhody a jistoty, které dosud zde měl, nebudou zde pro nikoho výjimky ani imunita.

Už zde nebude na funkci vedoucího chybný člověk, díky kterému je zde deprese a blbá nálada. Podívejme se na sportovce zde nikdo nemá definitivu a musí neustále dokazovat to jak je on kvalitní, kvalita u člověka je dočasná to je si třeba uvědomit, potřebujeme více dělníků, co budou svojí fyzickou prací vytvářet zde hodnoty, dneska budeš ředitelem a zítra z tebe bude dělník, který pracuje v továrně u stroje.

Moderní věda a technika dokáže nahradit mnoho lidí, co měli střední a vysokou školu, v kancelářích se bude pohybovat mnoho inteligentních robotů na dobíjecí baterky, a tím se vyřeší problém s nedostatkem středoškoláků a vysokoškoláků. Čistá politika a ekonomika způsobí logicky nezaměstnanost v EU a jak vyřešíme tento problém s lidmi které nikdo nechce v EU už zaměstnat?

Budeme nezaměstnané lidi přemísťovat mimo EU, svět je veliký, a tam kde rostou banány, je dostatek existenčního prostoru pro ty co neuspěli v EU. Takto bude konečně vyřešen problém s ubohým Islámem, Křesťané začnou jinověrce po milionech napichovat na kůly, a tím dojde rychle k zániku Islámu. Islám a jeho stoupenci se prohlásí za ideologickou špínu, se kterou nelze mít globálně smilování. Takto konečně láska a pravda, zvítězí nad nenávistí a lží.

4 rolling sky rolling sky | E-mail | Web | 12. června 2017 v 6:32 | Reagovat

Healthy self-esteem is an integral part of our self.I agree with you, it is important to each people. Hope that you will continue writing, I really want to read your post.

5 Kate Kate | Web | 12. června 2017 v 14:12 | Reagovat

Ahoj, upřímně nad tímhle už taky celkem dlouho uvažuju. Vždycky jsem měla problém s malým sebevědomím a snažím se to postupně zlepšovat, ale upřímně se mi to moc nedaří... Nemáš nějaké tipy?

Jinak k ostatním lidem. Bohužel musím říct, že "dnešní generace" (věk 28-10) jsou z mých zkušeností (podložené i průzkumy) čím dál větší egoisté. Většina těchto lidí se zajímá především o sebe (hodně kluků i holek vůbec nemá zájem o partnera a i kdyby, tak stačí sebemenší chyba a už couvají a taky nejsou schopni ustupovat či udělat kompromis) a obecně se společnost snaží potlačovat negativní emoce, takže se lidé málokdy dokáží upřímně otevřít a projevit svůj strach, smutek či starosti - proto také čím dál více stoupá počet depresí v mladých lidech.

O tomhle tématu bych se dokázala bavit hodiny a hodiny, tak se držím zkrátka :D

6 Pája Pája | 12. června 2017 v 15:24 | Reagovat

[1]:, [2]: Zaprvé Ti děkuji za komentář:). Je pravda, že dívky se snaží vypadat jako modelky, protože v nich vidí své vzory. Je dobře, že vám klukům nevadí, když dívka není úplně štíhlá. Ale jak si řekl, sto lidí, sto chutí.
Člověk, než by měl něco kritizovat na ostatních, by se měl zamyslet nad sebou. Bohužel ten objektivní pohled na sebe sama má málo lidí. A jak jsi mluvil o té společnosti, tak s Tebou fakt souhlasím. Dneska si už každý jede to svoje a nějaká empatie a komunikace hodně upadá. Kéž by se to zlepšilo a my bychom spolu byli více propojení.

7 Pája Pája | 12. června 2017 v 15:45 | Reagovat

[4]: Thank you for nice comment! I love writing, so I will continue! And maybe with the similar themes:).

8 Pája Pája | 12. června 2017 v 15:57 | Reagovat

[5]: Ahoj, jsem moc ráda, že jsi tady zavítala:). Nějaké tipy bych měla, tak přemýšlím, že bych o tom napsala další článek:). A ano, bohužel s Tebou musím souhlasit. Lidem v poslední době chybí empatie, komunikace, dělání kompromisů a velkorysost. Nebyl by život jednodušší, kdybychom nad nějakými věcmi prostě mávli rukou a šli dál? Já myslím, že ano. Měli bychom dávat najevo své emoce. Vždyť, jak píšeš, všichni to drží v sobě a doma se sesypou. Například malé děti jsou tak bezprostřední. Když se jim něco stane, rozpláčou se i na veřejnosti, když mají radost, smějou se na celé kolo. Nebojí se ještě emocí, protože je dávají najevo přirozeně. Kdežto my nad tím moc přemýšlíme. Nechceme vypadat blbě a trapně. Bojíme se, co na to řeknou lidi, ale těm to může být úplně jedno! Taky bych se hodně rozepsala, tak to nechám na příště :D .

9 Allex Allex | E-mail | Web | 12. června 2017 v 18:35 | Reagovat

Já mám pocit, že moje sebevědomí není moc vysoké. :-D
Všechno je to podle mě hlavně taky o tom, co máme v hlavě. Když budeme přemýšlet negativně a říkat si, že to nezvládneme, tak se to stane pravdou.
Ráda si přečtu další články :))

10 Pája Pája | Web | 12. června 2017 v 20:11 | Reagovat

[9]: Jasně, pozitivní myšlení taky přispívá ke zdravému sebevědomí. Je super, že Tě článek zaujal, takže už pokračuji na dalším na podobném tématu:).

11 Jeife Jeife | 16. června 2017 v 8:52 | Reagovat

Neprijde mi, ze bych se mela ptat ostatnich lidi, co si o me mysli a podle toho si delat sama na sebe nazor. Malo kdo rekne uplnou pravdu :)
Sebevedomi hodne souvisi s tim, ze ma clovek rad sam sebe a prijima se. Bez toho to nejde :)

12 Pája Pája | 16. června 2017 v 20:45 | Reagovat

[11]: Každému pomůže něco jiného. Mně třeba pomáhá zeptat se opravdu svých blízkých, jak mě vnímají. To je pravda:).

13 eLLen May eLLen May | E-mail | Web | 18. června 2017 v 21:57 | Reagovat

Záleží na tom jakým metrem to svoje sebevědomí měříš .. :-D už Freud říkával: "Před tím, než si diagnostikujete depresi a nízké sebevědomí, ujistěte se prosím, že nejste obklopení blbci."  Naše sebevědomí často leží a běží na tom co si o nás myslí ostatní, ale.. já si myslím, že člověk se má zodpovídat v první řadě tomu "Nejvyššímu" pak svému svědomí (někdy je to to samé - podle toho čemu člověk věří)...pak rodině a až pak všem ostaním. Jestli jsem proto egoista ..OK. Je třeba znát hranice tzn.: moje svoboda končí tam kde začíná svoboda někoho jiného. Tohle by se mělo hustit do každého dítěte, ale právě tohle vůbec v dnešní společnosti nefunguje. „Úspěšný člověk současnosti zrcadlí všechny historické etapy: city neandrtálce, srdce kamenné, bronzovou pleť, železné nervy, otrokářské způsoby, sebevědomí feudála a nároky kapitalisty.“

14 Pája Pája | 19. června 2017 v 17:51 | Reagovat

[13]: Opravdu se ptám pouze těch nejbližších, protože je jasné, že ne všichni jsou upřímní, že...
Především je důležité, jak se cítím já a já to musím vědět nejlépe.
Děkuji za zajímavý komentář:).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.