RODINA

8. listopadu 2016 v 20:15 | Pája |  Můj názor na...
Ahoj!
Dneska se podíváme na další můj názor a tentokrát na téma: Rodina.
Ani nevím kde začít, protože je tolik věcí, které bych vám ráda řekla. Dobře, začnu tím, jaký mám vztah s rodinou já, poté co pro mě znamená, spory s rodinou a chápání se navzájem.Jaký mám vztah s rodinou?
No, když si uvědomíte ty věčné spory s rodiči, proč nemáte uklizený pokoj nebo prarodiče polemizující o vašich "vztazích" se spolužáky. Ach:D. Je však pravdou, že svou rodinu mám ráda nejvíc na světě, takže celkový vztah máme skvělý, ale bez některých hádek se neobejdeme (i když, kdo také ano, že?:))

Co pro mě rodina znamená?
Tak jo, jdeme na průběh mých krásných myšlenek.
V podstatě rodina pro mě znamená vše. Je to jeden ze smyslů života. Rodinu tvoří lidé, kteří při nás stojí, podporují nás při našich bláznivých nápadech a chtějí pro nás to nejlepší. Chápu, že ne všichni mají milovanou a laskavou rodinu a musím říct, že je mi to upřímně líto. Ale my, kteří to obrovské štěstí máme, tak si ho musíme vážit. Věřte mi, že i mně se to někdy nechce přiznávat, obzvlášť tehdy, když jsem na ně naštvaná. Ale poté si zpětně uvědomím, že je to ode mě dětinské, ale znáte to. Puberta:D
Bez rodiny bych si nemohla rozvíjet svou osobnost a své sny, nedokázala bych nic a vlastně bych nebyla vůbec...

Spory s rodinou
No, myslím, že to taky znáte. Ve věku tak od 10 do ehmm... máme pocit, že nás (hlavně rodiče) nechápou, hází nám klacky pod nohy a před těmi kamarády nás ztrapňují schválně. Nerozumí nám a chovají se tak, jako by v pubertě v životě nebyli. Naše zájmy jsou pro ně bezúčelné a našeho věku nevhodné, zabíjející mozkové buňky, které v našem mozku existují a čekají až se projeví v právní sféře nebo zdravotnictví.

Chápání se navzájem a sakra mějme se více rádi!
Zastávám názor, že i přesto všechno, přes všechny ty problémy a hádky, jež spolu neustále řešíme, se stále máme rádi a život bychom si bez sebe nedokázali představit. Respektujme častokrát podivné chování a názory rodičů a snad za oplátku budou oni respektovat nás. Období puberty není těžké jen pro naše okolí, ale také pro nás, tak si to prosím někdy uvědomte. A to že vám někdy (prý někdy:D) odsekneme, neberte to prosím špatně. My s tím také bojujeme, ale občas tvrdohlavost je nad naše síly:).
Zkus svým rodičům říct, že je máš rád/a a třeba zjistíš, že se s mamkou taky dá dobře pokecat o různých věcech a ne jenom se hádat:). No a taťka Ti možná pomůže s fyzikou, matikou nebo prostě bude na Tebe pyšný a toho si važ, protože není krásnější pocit, než že Ti rodič řekne, že je na Tebe pyšný!...
Takže, mami a tati a celá moje rodino, mám Tě ráda! A vás všechny taky, pa:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 * * | 9. listopadu 2016 v 20:42 | Reagovat

Nádherný a velmi dojemný článek, který se mi moc líbil !!! Rodina - je základ všeho - to víme a domov - je místo, kde nás mají rádi ... Člověk, který má tedy rodinu a domov - má "poklad", který si musí pečlivě hlídat !!! :-)

2 Pája:) Pája:) | 9. listopadu 2016 v 21:10 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuji!!!

3 Šedovláska Šedovláska | 10. listopadu 2016 v 18:07 | Reagovat

Tvé články a názory jsou velice hezké. Fungující rodina je to nejlepší, co může každého člověka potkat a obohatit. :-)  :-)

4 Pája:) Pája:) | 10. listopadu 2016 v 18:13 | Reagovat

[3]: Krásně napsáno a moc děkuji, dojalo mě to <3!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.