Co znamená žít ve tmě?

7. října 2016 v 19:40 | Pája |  Téma týdne
Každý má nějakou skulinku, do které se rád vrací. Každý je někdy rád sám. Každý má svou temnou a tajemnou komnatu, jež je tady pro něj, když se potřebuje oddělit od tohoto složitého a zamotaného světa. I já ji mám.


Sice přesně nevím, jak by vypadala nakreslená na papíře, ale vím, že nejlépe se od světa oddělím pomocí knihy, filmu nebo psaní článku. Většinou se vžiju do příběhu až nevnímám realitu. Jsem někde jinde a většinou to bývá v příběhu, který sleduji, čtu nebo píšu. Může na mě mamka mluvit, ale já ji nevnímám. Cítím nějaký zvuk, ale nepřemýšlím o tom, co říká.
Takhle jsem pochopila TÉMA TÝDNE já, ale klidně mě také napadá...

Co třeba tak, že nejsme vidět ve smyslu světa? Předpokládám, že já zrovna nebude známá ve světě, ale můžeme dosáhnout vysokých cílů a svých snů i bez toho, abychom měli pocit, že to všichni vidí. Pro mě je důležité, že vím, jestli to bylo správné a nemusí to celá zeměkoule vědět.

Též se to může týkat jednoho jedince, a to bez přátel. Ach, jak složité to téma. Nemít přátelé je velice těžké. Avšak lehce se to říká, hůře udělá. Lepší chvíli vyčkat a potom mít dobré přátelé, než skočit hned prvnímu na "špek" a poté litovat svých činů.
Vedle mě teď leží fyzika o elektrickém proudu:), ale já jsem nechala svou fantazii a myšlenky volně dýchat a dala jsem jim šanci. Kdežto fyzika tady jen tak bezmocně odpočívá, místo aby mi předávala "důležité" informace a mně se opravdu nechce učit. To jsem trochu odbočila:D, protože mám docela výčitky, no...

Zpátky k tématu...
Teď mě napadlo, jaké by to bylo žít bez Slunce. Vím, že bychom přežili jen pár minut (maximálně hodin), ale jestli by to bylo možné, představme si to!
Všude by svítily pouliční lampy, rostliny by rostly pod umělým zářením a ztratily by se ty romantické a každý den jedinečné západy Slunce. Jsem jejich velkým milovníkem, takže já si bez nich neumím svět představit. Opravdu, když se nad tím tak zamýšlím, i kdyby to bylo fyzicky možné, má psychika a asi i srdce by to nevydržely.

A jak jste na tom vy? Dokázali byste žít bez Slunce, kdyby to přírodní podmínky umožnily? A jak tento svět vnímáte vy? Pozitivně nebo negativně? Protože i tak se to dá pochopit. Jen a jen černé myšlenky by vládly našemu světu.
No nevím, jak dlouho bychom to vydrželi...
Mějte se krásně a nezapomínejte na pozitivní myšlení, pa:)

P.S.: Článek je napsán na téma týdne: Život ve tmě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 8. října 2016 v 10:45 | Reagovat

Ahoj, taky se mi stává, že když se do něčeho začtu, nemůžu se od toho odtrhnout. :) A život bez Slunce si snad ani neumím přestavit.

2 Pája:) Pája:) | 8. října 2016 v 10:55 | Reagovat

[1]: Děkuji. Jsem ráda, že máme na to stejný názor:-).

3 * * | 10. října 2016 v 21:04 | Reagovat

Krásný článek, bez sluníčka by to nešlo, ale člověk má mít i slunce v duši ... :-) Já, třeba, když jím čokoládku, tak se od ní nemohu odtrhnout - prostě milujeme se navzájem. :-)

4 Pája:) Pája:) | 11. října 2016 v 16:27 | Reagovat

[3]: Moc díky. A s tou čokoládou máš úplnou pravdu:-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.