HUDBA

24. září 2016 v 13:05 | Pája |  Můj názor na...
Nazdárek!
Zase se vám hlásím a opět děkuji, že jsi tady a čteš mé řádky. Aby se tento blog nějak posouval a abych komunikovala i s vámi, přemýšlela jsem o tom, že zavedu novou "sérii" článků. Budou vycházet různě, zatím v tom nebude žádný systém. Jednou za čas přibude na mém blogu článek s názvem: "Můj názor na..."


Byla bych moc ráda, kdybyste mi do komentářů psali vaše nápady, co by vás zajímalo.
Prozatím než se odhodláte:), to budu vymýšlet sama. Například můj
názor na: Tapi tea, cestování vlakem, youtube, povinná školní docházka nebo co říkám na obchoďáky.
Zrovna jedu tramvají a všechny tyto věci mě teď napadly:). Je opravdu jedno, čeho se to bude týkat. Jen bych chtěla zdůraznit, že se nebudu vyjadřovat k politice, hejtování a urážkám na další osoby. Děkuji za pochopení.
Velice ráda si vše přečtu, pusťte uzdu své fantazii a těším se na vaše nápady.Smějící se
No a dnes se s vámi podělím o svůj názor na hudbu.
V textu se dozvíte, co podle mě nám dává hudba, jak přijmout i jiný hudební vkus a nakonec kde je vlastně naše láska k hudbě uložena...

Jelikož jsem velký milovník hudby a hudebních nástrojů, rozhodla jsem se, že hudbu zařadím i do svého blogu.
Ona je pro mě tím nejlepším relaxem a odpočinkem. Odreagování se od všech problémů, starostí a lidí... Sama hraji na klavír už osmým rokem, a proto si myslím, že tento nástroj mě velice dokonale spojuje s hudebním světem. Už odmalička si ráda zpívám, i když můj zpěv není zrovna na vysoké umělecké úrovni:D.
Opravdu by mě zajímalo, jestli jsem tak zamilovaná do hudby jen proto, že na něco hraji. Nebo do těch malebnych tónů se může zbláznit i člověk s hudebním "hluchem"? Také mě zajímá, jestli odlišný hudební vkus lidi sbližuje nebo oddaluje. A co vy?
Myslíte si, že to co rádi slýcháváme v mobilu, rádiu či mp3 přehrávači nás rozděluje? Já osobně zastávám názor, že každému se líbí něco jiného a výběr jeho hudebního nástroje nebo písně, kterou poslouchá, je čistě na něm. Ve svém okolí neznám člověka nemajícího rád hudbu. Ať už posloucháme rock, pop, metal či lidové písně je naše propojení s hudbou velice silné. Toto magické pouto nenaruší ani názor jiného člověka, že to co si pouštíme denně a je pro nás tím nejlepším odreagováním, je nevhodné nebo špatné.
Píseň, ve které její slova známé nazpaměť i pozpátku, mluví za nás. Vyjadřuje naše pocity, emoce a nálady. Vyvolává v nás jakousi magii, nějaké kouzlo, jež slovně nelze popsat. Oblíbená melodie v nás vzbuzuje dojmy, které cítíme v srdci, ale neodvážili bychom se je říct nahlas. Černé a bílé tečky na papíře v podstatě nejsou hudba, jen ona
k nám promlouvá obrazovou řečí, aby nám mohla sdělit své tajné myšlenky.
A co vám dává hudba? Napište do komentářů.Proto po mém hlubším zamyšlení, jsem si uvědomila, že různorodý hudební vkus lidi sbližuje. Hudbu miluji, jelikož díky ní jsem šťastná. Dává mi pocit volnosti, radosti a naprosté spokojenosti.
Malé zamyšlení na závěr:
"A z čeho vychází naše láska k hudbě? No přece ze srdce, protože veškerá láska by měla být zakotvena právě tady..."

Snad jsem vás aspoň malinko povzbudila, abyste poslouchali to, co se vám líbí
a ne, co je zrovna in.
Buďme sami sebou!
Mějte se krásně a těším se na vaše nápady! Pa:)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký styl hudby posloucháš?

Pop 50% (2)
Metal 25% (1)
Rock 0% (0)
Country 0% (0)
Lidové písně 0% (0)
Jiný 25% (1)

Komentáře

1 * * | 24. září 2016 v 23:36 | Reagovat

Děkuji za tento krásný článek, s kterým musím souhlasit! Hudbu mám taky ráda odmalička, rovněž jsem hrála na klavír, hudba mě uklidňuje, fajně se u ní relaxuje, přispívá k dobré náladě a zároveň si myslím, že kamarádi si mohou rozumět velmi dobře, i když jeden poslouchá Hanku Zagorovou a druhý má nejradši Beatles. :-)

2 Pája:) Pája:) | 25. září 2016 v 20:24 | Reagovat

[1]: Mockrát děkuji!
Ano, myslím, že bychom se měli respektovat a neodsuzovat se podle odlišného hudebního vkusu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.