Je důležité pomáhat druhým?

17. září 2016 v 12:00 | Pája
Čaute!
Je důležité pomáhat druhým? Opravdu jí mám dát opsat ten úkol? No, když se nad tím zamyslíš, měla by Tě napadnout jen jedna odpověď. ANO!


Pro mě rozhodně ano a je to jedna z mých nejdůležitějších priorit.
Myslím, že člověk nesmí být zaměřený jen na sebe. Měl by vnímat okolí a když je třeba, pomoci mu. Ať se to týká rodiny, přátel, zvířat či přírody. Já osobně nejsem žádný zachránce světa, ale mám pocit, že i drobné skutky pomohou k lepšímu životu.
Znáte takový ten skvělý pocit z dobrého skutku? Já tedy rozhodně ano. Jakmile kvůli mně někdo nedostane pětku nebo se mu poštěstí jednička, to mě tak zahřeje u srdce. Také jsem šťastná, když se někomu líbí můj dárek. Raději dávám než dostávám. Strašně mě baví pozorovat reakce druhých a ty jejich veselé úsměvy. Pak mám hned lepší den!
Také se domnívám, že pomáhání druhým je jakási naše morální povinnost (samozřejmě v rozumné míře), ale někteří lidé ji ignorují. Myslí si, že na světě jsou jen oni a nic ostatního je nezajímá. Nebo též žijí v domněnce, že všichni lidé se mají dobře jako oni. Mají kde spát, co jíst a jsou šťastní. My ale moc dobře víme, že to tak není. Lidé v jiných částech světa trpí hladem, mrazem, různými útoky, atd.
"Ale proč bychom se o ně zajímali? Vždyť je to jejich život! Mně je to jedno". Takové lidi, kterým nezáleží na nikom, pouze na sobě, by bylo nejlepší poslat na ta místa, kde ostatní musí žít v těžkých podmínkách.
Ovšemže chápu, že jeden člověk nespasí svět. Že jeden dobrý člověk neudělá všechny dobré. Nejsem taková idealistka. Avšak myslím, že nikdy neuškodí zájem i o jiné lidi než jen o sebe.
Mně to velice baví a obohacuje, no prostě dělá lepším člověkem:)! Nemůžu vás do ničeho nutit, ale zkuste se zamyslet. Kdybyste mu dali opsat ten úkol, pohltí vás ten vítězný pocit a tohle je ono.
Konání dobrých skutků. Mi osobně kamarádi tvrdí, že jsem moc hodná až naivní. Ano, možná z části je to pravda, ale pro mě lepší být taková než sobecká a sebestředná.
Mějte se krásně, pa:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lucie Lucie | Web | 17. září 2016 v 12:06 | Reagovat

Líbí se mi, že jsi napsala tento typ článku. Někteří lidé se určitě zamyslí nad tím, zda by své chování měli zlepšit, a kde by mohli pomoci. V příštím týdnu plánuji také vydat článek o pomoci druhým,  ale vezmu to z jiného úhlu. :)

2 Pája Pája | 17. září 2016 v 14:09 | Reagovat

[1]: Ahoj, moc Ti děkuji:) Už se těším na článek!

3 * * | 18. září 2016 v 16:21 | Reagovat

Velice pěkný a pravdivý článek o tom, že lidé si mají navzájem pomáhat a dělat taky dobré skutky. Nikdy člověk neví, kdy on sám bude pomoc potřebovat ... Jsi šikovná, že pomáháš, kdo pomáhá, je velice kvalitní člověk a neboj, vrátí se Ti to !!! Děkuji za super článek !!! :-)

4 Pája:) Pája:) | 18. září 2016 v 17:06 | Reagovat

[3]:Ano, také si myslím, že je to velice důležité! Krásný komentář. Děkuji Ti za něj:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.