Jak zvládnout učení?

1. září 2016 v 11:47 | Pája |  Jak...?
A máme tady další článek!
Ano, už je to tady!
A tím nemyslím pouze nový příspěvek, ale také to, co nikdo z nás nerad slyší a už vůbec nerad vyslovuje a jakmile se někdo (hlavně rodiče) o tom zmíní, jsme schopni opravdu všehokoli:).


Myslím, že všichni víte, o čem je řeč. Ani mně se nechce toto napsat, ale jelikož je to samozřejmou součástí života, musíme být silní. Škola už je tady!
Věřím, že každý se snaží neustále vracet do vzpomínek na ty milé a bezstarostné prázdniny a já nejsem výjimkou. Nejlepší by bylo zavřít oči, lusknout prsty, probudit se pomocí slunečních jisker a v kalendáři spatřit 1. července. Ano, to by bylo sladké. Ale bohužel realita je často krutá a začátek školy je jasným úkazem. Proto se vám pokusím dát alespoň nějaké rady, jak ten všechen stres a nervy aspoň přežít (v lepším případě zvládnout:)).
Je možné, že se mezi námi objeví i nadpřirozené osoby, které se do školy těší. Naprosto tyto lidi obdivuji. Avšak musím poznamenat, že na některé "věci" se těším také. Kamarádi, výlety, volné hodiny, odložené písemky, atd. Takže pokud jste dočetli až sem, tak vám tleskám a doufám, že vydržíte i nadále. Tak tedy pár tipů, jak zvládnout školu a nezhroutit se z toho.

1. Rozvrhněte si čas!
Pro mě nejdůležitější věc. Vše si rozplánujte, abyste nebyli vyčerpaní a ve stresu. Jakmile ve středu píšete tři písemky, je bláznovství nechat vše na úterý. I když možná to někomu vyhovuje, já osobně už mám systém a bez něj by se mi učilo těžko. Například já se učím většinou po stránkách. Snažím se každý den před testem projít vždy pár stránek. No prostě plánuji. Sobota dvě, v neděli jdeme na oslavu, takže jen jedna, v pondělí dvě a úterý zopakování. Pro mě je to super systém a s ním mi to jde mnohem lépe.

2. Dodržujte svůj plán!
Pokud jste si řekli, že dnes si zopakujete dva předměty, snažte se to splnit. Protože jakmile začnete všechno odkládat, nabalí se toho hodně a vy nebudete vědět co první.

3. Vypněte si elektroniku!
Ano, asi nejtěžší věc:). Musím se teda přiznat, že já mám vše vypnuté kromě telefonu, jelikož si na něm často hledám potřebné informace. Ale fakt:D Věřte mi!
Jednou jsem zkusila, že po každé naučené stránce jsem se koukla na jedno video. Ale moc vám tento postup nedoporučuji. Jen vás to odláká a soustředěnost je v háji.
Nikdy se neučím s hudbou. Za prvé vím, že to není zdravé a za druhé absolutně se nesoustředím. Jen bych si zpívala:-D.

4. Před učením se posilněte!
Já se tedy snažím vždy po příchodu domů chvíli odpočinout. Také si vezmu něco dobrého, většinou ovoce, čokoládu nebo jogurt a k tomu vodu nebo džus. Myslím, že je lepší si nabrat energii předem. Nebude vás to rozptylovat a budete jí mít dostatek na učení.

5. Dělejte si přestávky!
Zkuste třeba po půl hodině se chvíli protáhnout, zavřít oči a uklidnit se. Dlouho ale nelelkujte a dokud máte pevnou vůli, pokračujte.

6. Rozumný konec!
Mně osobně dělá velký problém učit se později večer. Vždy se snažím vše naučit do té sedmé a většinou to stihnu.
Už vím, že jakmile se učím déle, nic si nepamatuju a jsem nervózní. Snažte se skončit s učením v rozumnou dobu. Spánek bude váš nejlepší kamarád a učitel!

7. A to hlavní-Klid!!!
Moc dobře znám, že jakmile se doučím, mám pocit, že nic neumím. Ale tohle je naprosto v pořádku:) Sokrates: "Vím, že nic nevím".
Pokud přijdete do školy s pocitem, že to nezvládnete, pak to většinou nedáte. Avšak když vstoupíte se vztyčenou hlavou a úsměvem, půjde to lépe. Nestresujte sebe ani své okolí. Věřte mi, mluvím z vlastní zkušenosti!
Zkuste to a určitě se to povede a pokud ne, zvládnete to příště nebo to opravíte:).
Moc vám držím palce, ať celý školní rok proběhne v klidu a míru (především s rodiči:) a vy ať se psychicky nezhroutíte. Pamatujte: Když nejde o život, nejde o nic! Škola je velice důležitá a přínosná, ale abyste díky ní se psychicky nervovali, za to opravdu nestojí!
Mějte se krásně a do komentářů můžete napsat, jak učení a celkově školu zvládate VY.
Pa:)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 * * | 8. září 2016 v 23:25 | Reagovat

Velice rozumné tipy, moc se mi líbí !!! :-)

2 Pája:) Pája:) | 9. září 2016 v 13:49 | Reagovat

[1]: Děkuji:). Mně pomáhají, tak snad pomůžou i ostatním;).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.