Zkusme změnit názor

19. srpna 2016 v 10:00 | Pája |  Téma týdne
Nazdárek všichni!
Poprvé se pokusím napsat článek na TÉMA TÝDNE. Měli bychom se zamyslet, zda můžeme změnit názor.


Myslím, že je velice důležité, aby každý člověk měl svůj názor, ať se týká čehokoli. Neměl by se nechat ovlivnit a měl by si stát za svým. Ale toto je poněkud diskutabilní. Nemyslím to tak, aby si nenechal poradit nebo aby mu byly všechny jiné názory ukradené. Uvedu zde konkrétní příklad.
Já si třeba budu myslet, že ten spolužák je agresivní, protože má doma těžký život, ale můj kamarád bude tvrdit, že denně hraje počítačové hry a ty v něm probouzí neadekvátní chování. Oba dva máme svůj názor a jsme přesvědčeni o své pravdě. Dobré je, abychom si názory druhých vyslechli a zamysleli se nad tím, zda-li náš názor nepřehodnotíme. Pokud bych si i nadále myslela, že mám pravdu já, svůj názor bych neměnila. Jestli bych se ale s kámošem chtěla hádat, musela bych mít nějaké argumenty stejně jako on. Jestliže důkazy by neměl ani jeden z nás, obvykle to vede k dohadování a nakonec (v kritických situacích) rozpadu přátelství . Pokud ale jedna strana (buď já nebo on) přesvědčí, že má pravdu, pak je dobré přiznat si chybu. To byl jen takový příklad, že není vždy dobré stát si za svým a držet se toho zuby nehty.
Toto téma je poněkud náročné na vysvětlení. Já nejsem moc tvrdohlavá, proto si většinou nechám poradit např. od rodiny či přátel a někdy zjistím, že mé absurdní názory jsou nepodložené domněnky. Doufám, že jste pochopili pointu. Abych to shrnula.
Je skvělé mít svůj názor, ale někdy si nechejte poradit, zvlášť od zkušenějších a v tom případě není nic špatného, když svůj názor změníte. Mé heslo zní: "Přiznat si vlastní chybu je první klíč k úspěchu." Držte se vlastních názorů, ale nebuďte natolik tvdohlaví, abyste si nenechali poradit od blízkých lidí, kteří to s vámi myslí dobře. Myslím, že nikdy není pozdě na změnu, a to se týká i názorů...
A co si o tom myslíte vy? Dejte vědět v komentářích.
Mějte se krásně a u dalšího článku, pa:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 * * | 19. srpna 2016 v 22:41 | Reagovat

Moc hezky napsané !!! Přítel není ten, který Tě jen chválí, opravdový přítel Ti umí říct do očí a upřímně, co děláš špatně a jak to můžeš změnit. Takových si važme !!! :-)

2 Pája:) Pája:) | 19. srpna 2016 v 22:52 | Reagovat

[1]:Moc děkuji za krásný komentář!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.