Negativní období a jak z něj ven?

18. srpna 2016 v 20:38 | Pája |  Jak...?
Každý to známe. Všechno nám leze na nervy, a to jak trojka z testu nebo rozlitý džus. S ničím nejsme spokojení a přitom naše okolí se směje a raduje. My jen s závistí přihlížíme, jak je možné, že jsou tak šťastní a my trpíme. Nic nedokážeme. Jsme špatní a na nic. Ano, typické věty, které si už určitě řekl každý. Ale proč se to děje? Proč nemůžeme být šťastní jako lidé ve filmu? Jak to, že nás nic nerozesměje?


I já jsem pořád tvrdila, jaký jsem optimista, ale po několika měsících jsem si uvědomila, že to vůbec není pravda. Byla jsem na sebe tak naštvaná, proč to nedokážu. A i to se přidalo na seznam špatných věcí. Trápily mě myšlenky, jež o školním roce mě napadaly jen zřídkakdy. Proč? Protože jsem byla zaměstnaná učením a všemi povinnostmi, že mi jaksi nezbýval čas na stres tohoto typu. Ale o prázdninách jsem se dostala do negativního období a nevěděla, jak z něho ven. Nějak mě vše zžíralo zevnitř. Chvíli se smála a uvědomovala si důležitosti v životě. Jindy (hlavně když jsem byla sama) jsem byla tak na nervy, že jsem sama sebe nepoznávala. Mé myšlenky se dostaly do extrémů. Co když už ho neuvidím? Co když zítra zemřu? A podobně. Nenáviděla jsem se za to. Pak jsem sama sebe přesvědčovala, že si musím vážit současnosti. A tak pořád dokola. Myslím, že napsání tohoto článku mě odvrátilo od zlých myšlenek, a proto jsem za něj velice vděčná. Proto dnes bych vám chtěla dát nějaké tipy, které mi pomáhaly a ještě pomáhají při těžkém období.

1. Uvědomte si priority!
Je to nejdůležitější... Když vám bude špatně, řekněte si že vaše "extra" problémy jsou banalitou. Napsala jsem písemku na čtyři. No a? (Tím zase nemyslím, ať se úplně vykašlete na školu a tvrdíte rodičům, že to není důležité! Jen takový příklad:)). Hlavně že jsem zdravá a mám střechu nad hlavou. A tak dále. Vnímejte podstatné, protože když si budete neustále do hlavy pouštět zlé myšlenky, nikdy se jich nezbavíte. Začněte od začátku. Běžte za rodinou, usmějte se na ně a užívejte toho, že je dnes pěkný den!


2. Pusťte si hudbu!
Tohle mi pomáhá ze všecho nejvíc. Pusťte si oblíbenou písničku na plné pecky a myšlenky nechte zmizet v melodii. A usmějte se! Nevěřili byste, jak to pomáhá, když v zrcadle na vás kouká usměvavý človíček, místo zakaboněného!3. Sladkosti pomohou!
Jsem obrovským milovníkem sladkostí. Proto mi velice pomůže kousek (někdy i kus:)) čokolády, pytlík bonbonů nebo dortíček. Dostanete do sebe energii, kterou je třeba vybít a tím se dostáváme do dalšího bodu...4. Sportem za štěstím
Musíte si najít sport, jež vás bude bavit. Je zbytečné, abyste běhali, když běh nesnášíte (např. já:)). Miluju jízdu na kole, proto se tomu snažím věnovat maximálně. Také nepohrdnu procházkou v přírodě. V létě si ráda zajdu na koupaliště a též hraji volejbal. I tam se mé starosti rozplynou.5. Přidejte pobyt na sluníčku
Věřte, že na sluníčku se rychleji zbavíte nepříjemných myšlenek.


6. Co takhle pěknou knížku?
Nebojte se sáhnout po vaší oblíbené nebo úplně nové knize. I když nejste vášníví čtenáři, zkuste to. A vy ostatní, kteří četbu milujete jako já, vám doporučuji detektivku, kde se budete muset soustředit na případ nebo odpočinkový románek. Volba je na vás!
7. Smějte se, bavte se s přáteli a mějte se rádi!
Myslím, že není co dodávat...Úsměv je velice silný lék, důvěřujte mu!!!
A jak se stresu zbavujete vy? Napište do komentářů. Pa:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 * * | 19. srpna 2016 v 22:38 | Reagovat

Další zajímavý článek a velice pravdivý ... :-)Rady jsou užitečné a fungují ... :-)

2 Pája:) Pája:) | 19. srpna 2016 v 22:54 | Reagovat

[1]: Tak to jsem moc ráda, že se Ti to líbí:)

3 Lucie Lucie | Web | 25. srpna 2016 v 21:56 | Reagovat

Pavli, ten článek je chytlavý, pravdivý a užitečný. Opravdu skvěle napsáno! :)

4 Pája:) Pája:) | 25. srpna 2016 v 23:17 | Reagovat

[3]: Moc Ti děkuji, od Tebe to vždy potěší:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.